Türk yapımı farklı bir arama motoru vuhuv.com
12/08/2015

VUHUV içindeki doğrudan arama bilinen arama motorları gibi eksiksiz çalışıyor, bilinen aramaya ek olarak VUHUV özel komutlar içeriyor, bu komutlar aracılığıyla bilgiye daha hızlı ulaşmak mümkün oluyor. Mevcut arayüz değişmeden sadece komut değişimiyle arama özelleşebiliyor, böylelikle bilgiye erişim daha esnek ve daha kolay oluyor.

VUHUV dünya genelinde dil ayrımı olmadan, yüksek seviyede coşku ve yüksek seviyede mutluluk anında söylenen bir kelime olduğu için seçilmiş.

VUHUV sorgu yapısının temeli nokta karakterine dayanıyor, aramaya nokta ile başladığınızda komutlar listeleniyor, örneğin .sözlük antijen yazıldığında  direk bu kelimenin sözlük içindeki karşılıkları geliyor. Böylelikle normal web aramasındaki gibi antijen nedir, antijen ne demek, antijen anlamı gibi yazıp konuyla ilgisiz sayfalarda dolaşmaya gerek kalmıyor.

Aktif çalışan komutlar dışında henüz aktif edilmemiş onlarca komut projelendirilmiş durumda. Hali hazırda çalışan komutlar için vuhuv.com da Özel Komutlar bölümüne bakılabilir.

Bilininen şekli ile karmaşık yapılarda arama yapmak her zaman iyi sonuç getiremiyor, vuhuv bu sebeple kullanıcıyı daha arama yapmadan hedefe yönlendirecek büyük veri yapılarıda oluşturuyor. Türkiye'deki tüm siteler tek tek ilgili arama bölümlerine dahil edilecek.

"Yola çıkmayan varamaz." diyen vuhuv kurucusu Barış ÇEPİK, arama motorumuz ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok yol alınacağını belirterek destek bekliyor.

Highslide JS
Highslide JS
Highslide JS
Ekleyen:admin

Adınız
:
Eposta
:Resmi Degistir